14.11.2024 року викладачами циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін була проведена студентська конференція на тему: «Альтернативні джерела енергії». В ній брали участь студенти груп: Е-31, К-21 та Е-11Ск.
Енергія – це життя і кожне живе створіння є частиною енергетичного циклу, а відповідно потребує її для існування. Ця енергія не втрачається, а перетворюється в інші форми.
Енергія у формі електрики, тепла та палива на сьогодні є обіговою, як і обов’язкова медична допомога, питна вода та їжа. Викопне паливо тривалий час було основним джерелом енергії. Тим не менш, сьогодення вимагає альтернативних джерел енергії для задоволення майбутніх потреб, оскільки такі викопні джерела, як вугілля, уран, нафта та газ є вичерпними ресурсами.
Альтернативні джерела енергії — відновлювані джерела енергії, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів, та вторинні енергетичні ресурси, до яких належать доменний та коксівний гази, газ метан дегазації вугільних родовищ, перетворення скидного енергопотенціалу технологічних процесів.
Студенти підготували дуже цікаві доповіді та презентації про різні види сучасних альтернативних джерел, їх важливість використання, доцільність, проблеми, переваги і недоліки. Доповіді були змістовними, наповненими цікавими фактами, прикладами і висновками. За свою старанну працю здобувачі освіти отримали нагороди у вигляді сертифікатів.
Отже, на заключення можемо зробити такий висновок, що людина може використовувати альтернативні джерела енергії, які не шкідливі для навколишнього середовища, однак в наш час цей метод не дуже поширений, внаслідок низької ефективності в порівнянні з паливом. Енергетична стратегія України визначає такі перспективні напрямки розвитку альтернативних та відновлювальних джерел енергії: біоенергетика, видобуток та утилізація шахтного метану, використання вторинних енергетичних ресурсів, вітрової і сонячної енергії, теплової енергії довкілля, освоєння економічно доцільного гідропотенціалу малих річок України.