Цей рік для Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани проходить під знаком скульптора Іоана Пфістера, що є одним із найвидатніших та найталановитіших скульпторів кінця XVI – першої половини XVII ст. Його прагнення самовдосконалення, невпинний пошук форм для вираження своїх ідей та задумів, експерименти з матеріалами, поєднання з досягненнями західного мистецтва сформували унікальний талант, що поєднав ознаки ренесансу та маньєризму. Останній та найвагоміший період творчої діяльності Іоана Пфістера пройшов у Бережанах, завдяки чому наше місто стало «єдиним поза Львовом» самостійним осередком скульптури.
14 листопада ДІАЗ у м. Бережани репрезентував проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина», реалізований за підтримки Українського культурного фонду, у Бережанах – місті, де Пфістер творив і де проживав скульптор до кінця своїх днів, і, звичайно ж, у замку Синявських – місці, яке зберегло його мистецькі карби. Реалізований проєкт направлений на збереження культурної спадщини з використанням інноваційних підходів та спрямований на безбар’єрність для людей з різними формами інвалідності.
Директорка Бережанського фахового коледжу Світлана ПИЛИПИШИН і заступниця директора з виховної роботи Галина ПРОЦИК теж відвідали захід. Неабияке враження справили на присутніх 3D-візуалізація західної частини Троїцького замкового костелуXVII ст., оздобленої Іоаном Пфістером, 3D-моделі п’яти алегоричних скульптур Іоана Пфістера із надгробку Адама Синявського та багато іншого.
Колектив ДІАЗ у м. Бережани щиро дякує усім, хто сприяв та долучався до реалізації проєкту «PFISTER ART: Бережанська спадщина», зокрема і ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» – «за позитивний відгук, постійну підтримку та вдячний погляд, який нас мотивує», – написала на своїй сторінці у Facebook директорка ДІАЗ у м. Бережани Ірина МИГОВИЧ. Ми ж щиро дякуємо пані Ірині та всьому колективу за запрошення нас на їхні заходи, презентації і як глядачів, і як безпосередніх учасників та зичимо безліч успішних проєктів попереду!