3 листопада відбулась зустріч з працівниками поліції з студентами 1 курсу. До присутніх звернувся Олександр ГАЙДУКЕВИЧ – старший дільничний офіцер поліції Відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського районного управління поліції, капітан поліції.
Шахрайські схеми активно працюють в межах не лише нашої області, але й і всієї України. Найбільш незахищеними верствами населення залишається старше покоління.
Олександр ГАЙДУКЕВИЧ навчив як розпізнати шахрая, про найбільш популярні схеми афер та як слід діяти в ситуаціях, коли подзвонили так звані псевдополісмени, псевдобанкіри тощо.
Лише за місяць серпень в Тернопільській області близько 500 постраждалих та втрати сягають 17 млн гривень.
Також, зачепили тему домашнього насилля. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Низький рівень доходів, безробіття, втрата місця проживання – все це призводить до непорозумінь та негараздів у сім’ї та може переростати у насилля. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
Нещодавно на Національній гарячій лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації проводилось опитування абоненток, постраждалих від домашнього насильства. Лише 40 із 202 жінок зіткнулися з домашнім насильством вперше в період повномасштабної війни.
Статистика вказує на зменшення кількості повідомлень про вчинення домашнього насильства. Однак, це зумовлене тим, що під час війни потерпілі від домашнього насильства не бажають акцентувати увагу на цій проблемі, саме через військові дії, які відбуваються в Україні. Ще однією причиною є відсутність у потерпілих фізичної можливості звернутися по допомогу через те, що знаходяться під окупацією або в нещодавно деокупованих громадах, в яких ще не поновили роботу відповідні структури, які мали б реагувати на випадки домашнього насильства чи надавати допомогу постраждалим від нього. І ще один фактор, який вплинув на зменшення кількості повідомлень про домашнє насильство є те, що багато хто не ідентифікує домашнє насильство як таке.
Домашнє насильство є одним із найаморальніших та неприпустимих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим.