В рамках тижня циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін студенти групи Е-31 та Е-21Ск відвідали, з виїзним заняттям ТОВ «Жива земля Потутори», з дисциплін «Автоматизація технологічних процесів і САК» та «Електропостачання». Органічно сертифіковане, біодинамічно орієнтоване господарство займається землеробством, вирощування зернових, бобових та круп’яних культур, молочним тваринництвом та вирощуванням трав. Керівником даного підприємства являється Іван БОЙКО, місцевий меценат, в минулому викладач Бережанського агротехнічного інституту.
Проведення виїзних занять в умовах реального виробництва має важливу практичну цінність для студентів, надає змогу ознайомити їх зі структурою підприємств, з умовами та специфікою роботи, формує загальне уявлення про сучасну технологію виробництва, переробку продукції, доведення її до продовольчого стану.
На сучасному етапі розвитку науки і техніки надійне електропостачання та автоматизація технологічних процесів є основним фактором, що сприяє підвищенню продуктивності праці і поліпшенню якості продукції. Це забезпечує великі можливості підвищення ефективності виробництва, успішному виконанню народногосподарських планів на сучасних фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах.
На території господарства знаходяться багато різнотипних об’єктів сільськогосподарського призначення, що дало змогу ознайомити здобувачів освіти з технологічними процесами переробки, сортування та очищення зернових на зерно-очисносушильному комплексі КЗС-10, детально вивчити будову шахтної сушарки з котловим агрегатом на твердому паливі з відходів. Також, студенти мали можливість ознайомитись з автоматизацією процесу машинного доїння корів та первинної обробки молока (очищення, транспортування, охолодження, сепарування). Ознайомились з технологією автоматизованого водопостачання та водозабезпечення молочнотоварної ферми.
Крім інформації про технологію виробництва та обладнання, діти отримали нагоду побути на свіжому повітрі, побачити живих тварин, поспілкуватись з працівниками, які поділилися своїм досвідом та розповіли про важливість якості продукції та дотримання екологічних стандартів.
У результаті зустрічі здобувачі освіти отримали не лише позитивні враження, а й практичні уміння та навички, що є необхідною умовою здобуття високоякісної освіти та подальшого успішного працевлаштування.
Приємним було й те, що ми зустрілися зі випускником нашого коледжу Богданом ВОДВУДОМ, який, на даний час, займає посаду заступника директора з виробництва. Також студенти ознайомились з продукцією пані Христини ЛІБЕРГЕР, господині біодинамічного розсадника, авторки неперевершених екологічних смаків спецій і чаїв з Потуторських трав та квітів.