Виробнича практика – важлива складова професійної підготовки майбутніх фахівців сфери енергетики, основною метою якої є закріплення теоретичних знань, набутих під час навчання в коледжі; набуття досвіду самостійної діяльності в організаціях, на підприємствах; формування у студентів професійного вміння і навичок виконання функцій фахівця з електротехніки, електроенергетики та електромеханіки.
29 листопада відбувся захист виробничо-технологічної практики для здобувачів освіти груп Е-41, Е-31Ск освітньо-професійної програми 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Незважаючи на військову агресію на території України, студенти випускних груп з 21 жовтня по 29 листопада 2024 року пройшли виробничу технологічну практику на енергетичних підприємствах. Місце практики могло обиратися студентом самостійно, при умові погодження з цикловою комісією та підписання договору з самим підприємством.
Під час практики здобувачі освіти виконували наступні завдання: знайомилися з діяльністю підприємств у цілому; вивчали організаційно-виробничу структуру відділів, що займаються енергозабезпеченням; освоювали технологічні процеси виробництва та систем розподілу енергії; проводили технічне обслуговування машин та обладнання; вивчали креслення, схем та виробничих інструкцій на підприємствах та видів (типів) застосовуваного електроустаткування; вивчали характеристики основного обладнання, що споживає електричну енергію тощо.
Комісія із захисту (у складі Маріанни МИХАЙЛИШИН – завідувачки відділення комп’ютерної та електричної інженерії, керівників практики Надії ОБЕРСЬКОЇ та Петра ЖОВНИЧА) відзначила презентації і виступи Олександра ДУБАСА, Івана КУНКИ, які проходили практику на базі АТ «Тернопільобленерго» Бережанський РЕМ і отримали позитивні письмові відгуки.
Богдан БОЙКІВСЬКИЙ представив результати практики на базі ТОВ «Ремонт обладнання складської техніки» та поділився своїм досвідом роботи.
Іван БРИНЯК репрезентував особливості проходження практики на базі ТОВ «ТЕХМАШ», поділився своїми враженнями про виконану ним роботу з закріплення теоретичних знань, набутих при вивченні професійних дисциплін.
На захисті була присутня Уляна ДУДКА, заступник директора з навчальної роботи, яка відзначила належний рівень підготовки студентських звітів та побажала здобувачам освіти успішного працевлаштування або продовження навчання в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБІП України,адже теоретичне і практичне підґрунтя для цього у наших майбутніх випускників уже є.
Виробнича практика надзвичайно посилює мотивацію до професії. Як цікаво було спостерігати, наскільки наші студенти покращили професійні компетентності, особистісні здобутки. Як приємно було бачити, що в них горять очі від захоплення обраною спеціальністю і є оптимізм та бажання до професійного зростання.