Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

  вул. Академічна 20, м. Бережани, Тернопільська обл., Україна, 47501
A
A
A
Широке коло фахівців зібрала міжнародна науково-практична конференція «Фотовольтаїка: професійно-технічна освіта та ринок праці»
Featured

Широке коло фахівців зібрала міжнародна науково-практична конференція «Фотовольтаїка: професійно-технічна освіта та ринок праці»

Європейське кліматичне право встановлює амбітні цілі щодо декарбонізації та переходу до сталого використання енергоресурсів. Дорожня карта енергетичного переходу до 2050 року, розроблена Європейською комісією, передбачає сценарії, що ведуть до значного скорочення викидів парникових газів і досягнення кліматичної нейтральності. Основним пріоритетом є зобов’язання щодо значної економії енергії шляхом впровадження заходів з енергоефективності на різних рівнях економіки та побуту.

Декарбонізація економіки призведе до значного впливу на ринок праці, зокрема зросте попит на навички, необхідні в енергетичному та будівельному секторах. Ключові тенденції розвитку потребуватимуть нових професійних компетенцій.

У Навчально-науковому інституті енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України в рамках виконання проєкту ERASMUS+ «VET partnership For Green and Smart Electricity in Building» (Партнерство професійно-технічної освіти для екологічної та розумної електроенергії в будівлях) відбулась міжнародна науково-практична конференція «Фотовольтаїка: професійно-технічна освіта та ринок праці».

Наш захід об’єднав міжнародних партнерів SOFIA ENERGY CENTRE LTD (Болгарія), SDRUZHENIE KAMARA NA INSTALATORITE V BALGARIY (Болгарія), SURDURULEBILIR KALKINMA VE CEVRE DERNEGI (Туреччина), ENERGOEPEKTUROBIS TSENTRI SAKARTVELO (Грузія), PEOPLE IN FOCUS (Албанія), TANIK CULTURAL AND SOCIAL ECONOMIC DEVELOPMENT OF BORDER SETTLEMENTS (Вірменія), DHOMA KOMBETARE E ZEJTARISE (Албанія), фахівців, науковців, представників професійно-технічної освіти, навчально-педагогічних працівників, студентів, стейкхолдерів, які досліджують і впроваджують новітні технології у сфері фотовольтаїки.

Конференція спрямована на обговорення сучасних досягнень, тенденцій розвитку сонячної енергетики, розвитку ринку праці та професійної підготовки інсталяторів і технічних фахівців у сфері сонячної енергетики.

Директор ННІ енергетики автоматики і енергозбереження Віктор Каплун відкрив конференцію та презентував доповідь «Балансування мікроенергетичних систем з сонячними електростанціями».

1

Цікава, насичена науковими результатами доповідь у супроводі презентаційного матеріалу містила детальний аналіз балансування мікроенегетичних систем з сонячними електростанціями. Доповідач розкрив сучасний досвід організації структур територіальних громад в умовах глобального переходу до «зеленої» енергетики та децентралізації систем енергопостачання.

Олена Шеліманова, доцентка кафедри інженерії енергосистем представила актуальні тенденції розвитку фотовольтаїчних систем для будівель, підкресливши їх роль у забезпеченні енергоефективності та зниженні вуглецевого сліду.

Важливими напрямками розвитку є інтеграція PV систем у фасади та дахи, створення «розумних» будівель із децентралізованим управлінням енергоспоживання, а також інновації у компонентах та матеріалах фотовольтаїки.

Вероніка Ткаченко, к.пед.н., проєктна менеджерка ERASMUS+ офісу в Україні представила досвід ERASMUS+ в Україні, наголосивши на важливості міжнародної співпраці у сфері освіти.

Програма ERASMUS+ активно підтримує проєкти, що сприяють розвитку навичок для зеленого переходу та професійно-технічної освіти, зокрема, у сфері фотовольтаїки.

4

Evelina Stoykova представила новітні технології для PV систем у будівлях. Координатор проєкту VET4SEB підкреслила значення використання високотехнологічних матеріалів та інтелектуальних систем для підвищення продуктивності PV систем, таких як технології BIPV (Building Integrated Photovoltaics), які дозволяють інтегрувати сонячні панелі в конструкції будівель.

Особливу увагу було приділено інноваційним рішенням, які роблять можливим оптимальне використання сонячної енергії, підвищуючи ефективність та знижуючи витрати на електроенергію.

5

Світлана Макаревич, доцентка кафедри інженерії енергосистем розповіла про платформу неформальної освіти для інсталяторів фотовольтаїчних систем у будівлях.

Освітня діяльність ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України реалізується у співпраці з одним із найбільших дистриб’юторів технологій та обладнання для відновлюваної енергетики ТОВ «Атмосфера». Спільно була розроблена навчальна програма підготовки «Інсталятор фотоелектричних станцій», яка є складовою платформи неформальної освіти інституту. Розроблена онлайн-платформа з освітніми матеріалами проєкту VET4GSEB надала можливість отримувати навички інсталяції та технічного обслуговування фотовольтаїчних систем.

Застосунок інтегрував мультимедійні лекційні, практичні та відео матеріали, які допомогли учасникам краще зрозуміти теоретичні та практичні аспекти навчання, можливість комунікації з тренерами та іншими учасниками курсу, що створювало сприятливе середовище для обміну досвідом та обговорення практичних питань.

З метою оцінювання учасниками набутих знань на платформі проводилась підсумкова атестація. Для отримання сертифікату необхідно було набрати не менше 80% правильних відповідей. Доповідачка наголосила на важливості створення інструментів для дистанційного навчання, які дозволяють підготувати кваліфікованих спеціалістів для роботи у сфері відновлюваної енергетики.

67

 

 

 А насамкінець задоволені собою здобувачі, серед яких викладачі і студенти відділення Комп'ютерної та електричної інженерії ВСП "Бережанський фаховий коледж НУБіП України" пройшли анкетування та одержали сертифікати EuroPass у рамках проєкту ERASMUS+ «Vocational Education and Training For Green and Smart Energy in Buildings».

98

1011

1213

1415

 

 

Конференція висвітлила важливі аспекти розвитку PV систем, підкресливши їхню роль у забезпеченні енергетичної незалежності та переходу до сталого використання енергоресурсів.

Світлана Макаревич та Олена Шеліманова,
доцентки кафедри інженерії енергосистем НУБіП України

Петро ЖОВНИЧ,
викладач спеціальних електротехнічних дисциплін ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України»

 

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

© 2025 БФК НУБіП України.
 
 

Навігація