SEPARATED SUBDIVISION OF
NATIONAL UNIVERSITY OF LIFE AND ENVIRONMENTAL SCIENCES OF UKRAINE
BEREZHANY PROFESSIONAL COLLEGE
A
A
A
HOME COLLEGE BUILDING
DAY OF KNOWLEDGE 2017
STUDENT OF THE YEAR. NATALIA LEKHNYAK
OUR COLLECTIVE
OUR STUDENTS
SAFER INTERNET DAY CHALLENGE 2021

SAFER INTERNET DAY CHALLENGE 2021

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять все більше часу в Інтернеті.

1

Зауважуємо, що право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право отримувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, громади загалом. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини.

Програма академій Cisco та провідні університети України за підтримки Інституту модернізації змісту освіти, організували для школярів 8-11 класів, студентів коледжів та учнів ЗП(ПТ)О Safer Internet Day Challenge 2021 з нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету.

З 1 лютого до 1 березня 2021: усі учасники мали можливість протестувати безпечність своєї поведінки в цифровому світі – пройшовши короткий тест, перевірили знання основних термінів з Кібербезпеки.. Кожен учасник, який ознайомився з навчальним курсом «Вступ до Кібербезпеки» та успішно склав фінальний іспит отримав відповідний сертифікат, довели свій рівень компетенцій – отримавши цифровий бейдж за курсом Академії Cisco “Вступ до Кібербезпеки”. Також сертифікат отримав той навчальний заклад у якому, більше 10 здобувачів освіти успішно пройшли даний курс.

2

Комунікація у віртуальному просторі має свої особливості. Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей, зокрема:

контактні ризики (сексуальнї експлуатації та зловживання, домагання для сексуальних цілей, онлайн-вербування дітей для вчинення злочинів, участь у екстремістських політичних чи релігійних рухах або для цілей торгівлі людьми);

ризики контенту (принизливе та стереотипне зображення та надмірна сексуалізація жінок та дітей; зображення та популяризація насильства та нанесення собі ушкоджень, зокрема, самогубств; принизливі, дискримінаційні або расистські висловлювання або заклик до такої поведінки; реклама, контент для дорослих);

ризики поведінки (залякування, переслідування та інші форми утисків, розповсюдження без отримання згоди сексуальних зображень, шантаж, висловлювання ненависті, хакерство, азартні ігри, незаконне завантаження або інші порушення прав інтелектуальної власності, комерційна експлуатація);

ризики для здоров’я (надмірне використання призводить до позбавлення сну та фізичної шкоди).

Всі перераховані вище ризики не є вичерпними, постійно оновлюються та здатні негативно вплинути на фізичне, емоційне та психологічне благополуччя дитини. Тому, наш заклад постійно бере участь в заходах від Мережевої академії CISCO, які направлені на формування безпечної поведінки дітей в цифровому просторі.

Сергій ШТОГРИН інструктор академії CISCO коледжу.